Yhteystiedot

Yleinen neuvonta ja tiedustelut:

Rauman kaupungin palvelupiste Pyyrman
Valtakatu 2A
Puh. 02 834 5000, palvelupiste@rauma.fi
Avoinna ma, ke ja to 9–16, ti 9–17 ja pe 9–15

Tapahtuman järjestäjä:

Rauman kaupungin kulttuuri- ja museopalvelut

Vastaava kulttuurituottaja
Leila Stenfors
Puh. 044 793 3041, leila.stenfors@rauma.fi

Kulttuurituottaja
Sanni Tuuppa
Puh. 044 793 3527, sanni.tuuppa@rauma.fi

Viestintäharjoittelija
Riikka Isotalo
Puh. 044 793 3522, riikka.isotalo@rauma.fi

Esiintymistarjoukset Pitsiviikon 2021 ohjelmaan voi lähettää sähköpostitse osoitteeseen sanni.tuuppa@rauma.fi. Tarjouksia otetaan vastaan 16.5.2021 saakka.
Laskutusohjeet Rauman kaupungin sivuilla.

Markkinapaikkojen myynti:

Kansainväliset suurmarkkinat, Mustan pitsin yön markkinat
Tori- ja markkinakaupan palvelukeskus Oy
Puh. 020 749 8700, tmk@markkina.net

Pitsiviikon käsityöläismarkkinat

Taitokeskus Rauma
Puh. 044 792 8884, rauma@taitosatakunta.fi

Rauman kauppatori, iltatorit

Torivalvoja
Puh. 040 824 6400, torivalvoja@raumanyrittajat.fi

Vanhan Rauman avoimet pihat ja pihakirppikset

Vanha Rauma yhdistys ry
Maija Tuhkanen
Puh. 040 550 1150, maija.tuhkanen@mac.com